Internetové aplikace

Použité SW technologie internetových aplikací

Co musíte vědět o technologiích

Téměř nic. Nemáme důvody pro to, abychom partnery obtěžovali věcmi, kterým nemusí rozumět. Naše technická řešení zaručují Vámi požadované výstupní parametry jako je bezpečnost, uživatelský komfort a rychlost. A pokud něco opravdu nelze "technicky" vyřešit, pak Vám laicky vysvětlíme proč a nabídneme alternativní řešení.

Pokud chcete vědět víc

Pro většinu aplikací využíváme open-source technologie - PHP, Python, Javasript, MySQL. Zásadně používáme pouze ověřené "stable" verze. Pro interní potřeby máme vyvinuté vlastní vývojové prostředí XBuilder, které umožnuje rychlé vytváření a individuálních úpravy aplikací. Využíváme rovněž placené či neplacené účelové knihovny. Při rozsáhlejších projektech (analytická fáze) využíváme CASE vývojové prostředky v rámci standardů pro navrhování informačních systémů. Naše aplikace jsou optimalizované pro provoz na servrech s operačním systémem Linux, ale lze je provozovat i pod jinými operačními systémy. Aplikace jsou technicky přenositelné na jiné než naše servery, ale je potřeba je upravit a odladit.

Co všechno není problém

Naše aplikace si poradí s firewally, s různými typu prohlížečů na různých platformách, s vypnutými cookies, SSL protokolem, pomalým připojením, spamovými roboty, hendikepy uživatelů a i s jejich leností. Naše aplikace umí například automaticky či ručně upravovat obrázky, přímo formátovat vkládaný text, ochránit uživatele před velkým počtem vlastních chyb či vytvářet PDF dokumenty přímo z HTML stránky.

Co problém být může

Technicky lze vyřešit téměř vše, ale občas to může být drahé. Často je třeba volit mezi špičkovým řešením a jeho cenou. Dále může být v některých případech problém s přenositelností aplikace na jiný server, kde může mít například provozovatel zákaz rozesílání e-mailů nebo zablokované některé další služby. Spuštění aplikace na takovém serveru pak může vést k omezení její funkčnosti. Dále bohužel neakceptujeme případné zcestné požadavky, které by snížili kvalitu aplikace či ohrozily její bezpečnost. A v poslední řadě nemůžeme být zodpovědní na chybné SW třetích stran, i když se jim snažíme v maximální možné míře předcházet.